اطلاعات عمومی

چرا خریدگر نمی تواند کالای مورد نظر من را خریداری کند؟

خریدگر تنها امکان خرید کالاهایی را دارد که فروشندگان آنها مایل به ارسال به کشور محل فعالیت خریدگر باشند. به طور مثال، ممکن است فروشنده ای در کشور ژاپن کالایی را بفروشد اما آن را به خارج از آن کشور پست نکند. در مورد سایت آمازون داستان کمی متفاوت است. این شرکت در چندین کشور وب سایت هایی دارد که فقط همان کشور را تحت پوشش قرار می دهند و معمولا به خارج از آن ارسال نمی کنند. بنابراین خریدگر تنها از آمازون کشورهایی می تواند خرید کند که در آنجا دفتر داشته باشد.

چگونه روش Auction sniping باعث کاهش قیمت تمام شده کالا می شود؟

در مزایده ها، یکی از عواملی که باعث بالا رفتن قیمت کالا می شود و فروشنده ها از آن استقبال می کنند، ایجاد رقابت بین شرکت کنندگان برای برنده شدن است. هدف تکنیک auction sniping کاستن از این رقابت و غافلگیر کردن رقبا است. این تکنیک به این صورت است که پیشنهاد قیمت شما بلافاصله در سایت ایبی ثبت نمی شود. بلکه روبات نرم افزاری خریدگر صبر می کند و تنها هفت ثانیه مانده به پایان مزایده این کار را انجام می دهد. به این ترتیب رقیب شما که قیمت پایین تری پیشنهاد داده و تا ثانیه های آخر امیدوار و خوشحال است فرصت کافی برای دادن پیشنهاد جدید را نخواهد داشت.

تفاوت خرید فوری و حراج چیست؟

eBay کالاهای خود را به دو صورت اصلی به فروش می رساند:
فروش فوری:
در این روش فروشنده قیمتی را برای کالای خود تعیین می کند و اولین کسی که این قیمت را بپذیرد کالا را می خرد.
حراج:
در این روش فروشنده قیمت پایه ای برای حراج تعیین می کند. خریداران تا پایان مهلت مقرر فرصت دارند پیشنهاد های خود را ارائه دهند. کسی که بالاترین قیمت را در این بازه زمانی ارائه دهد برنده مزایده یا همان حراج خواهد بود. بدیهی است افراد دیگر که بازنده حراج هستند نباید هزینه ای پرداخت کنند.

آیا برای استفاده از خریدگر باید در eBay یا Amazon عضو شوم؟

خیر، تمام خرید ها از طریق حسابهای خریدگر در ebay، Amazon و سایر فروشگاه‌های اینترنتی خریداری می شوند و نیازی به عضویت شما در این سایت‌ها نیست.

چه چیزهایی را میتوانم از فروشگاه های اینترنتی بخرم؟

صرفه اقتصادی:
قیمت تمام شده کالاهایی که به طور عمده وارد کشور می شوند پایین تر از قیمتی خواهد بود که برای خرید تکی از خریدگر می پردازید. از این رو خرید کالاهایی صرفه اقتصادی دارد که:
 1. مارک ها یا مدل هایی که در ایران یافت نمی شوند
 2. کالاهایی که به صورت محدود در بازار وجود دارند از جمله کتاب های خارجی و لوازم جانبی، قطعات و لوازم یدکی دستگاه های دیگر
 3. کالاهایی که اصل بودن آنها برای شما اهمیت داشته باشد


کالاهای ممنوعه:

  من کارت اعتباری ندارم، آیا می توانم خرید اینترنتی کنم؟

  بله. خریدگر تمام پرداختها را از طرف شما انجام می دهد. شما فقط به صورت ریالی بهای کالاهای خریداری شده را به حساب خریدگر در ایران واریز می کنید. در واقع یکی از اهداف اصلی در راه اندازی سایت خریدگر همین است که هموطنانی که به کارتهای اعتباری بین‌المللی مانند MasterCard و Visa دسترسی ندارند، بتوانند از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنند و ضمن دسترسی به کالاهایی که در ایران یافت نمی شود، در هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایند.

  آیا خریدگر یک فروشگاه اینترنتی است؟

  خیر. خریدگر همانگونه که از نامش پیداست واسطه‌ای است بین شما و فروشگاه های اینترنتی: سفارش شما را دریافت می کند، آن را برای شما می‌خرد و به نشانی شما در ایران پست می کند.
  اشتراک در RSS - اطلاعات عمومی