پرسش‌های متداول

اطلاعات عمومی

خیر. خریدگر همانگونه که از نامش پیداست واسطه‌ای است بین شما و فروشگاه های اینترنتی: سفارش شما را دریافت می کند، آن را برای شما می‌خرد و به نشانی شما در ایران پست می کند.
دسته بندی های پرسشها:
بله. خریدگر تمام پرداختها را از طرف شما انجام می دهد. شما فقط به صورت ریالی بهای کالاهای خریداری شده را به حساب خریدگر در ایران واریز می کنید. در واقع یکی از اهداف اصلی در راه اندازی سایت خریدگر همین است که هموطنانی که به کارتهای اعتباری بین‌المللی مانند MasterCard و Visa دسترسی ندارند، بتوانند از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنند و ضمن دسترسی به کالاهایی که در ایران یافت نمی شود، در هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایند.
دسته بندی های پرسشها:
صرفه اقتصادی:
قیمت تمام شده کالاهایی که به طور عمده وارد کشور می شوند پایین تر از قیمتی خواهد بود که برای خرید تکی از خریدگر می پردازید. از این رو خرید کالاهایی صرفه اقتصادی دارد که:
  1. مارک ها یا مدل هایی که در ایران یافت نمی شوند
  2. کالاهایی که به صورت محدود در بازار وجود دارند از جمله کتاب های خارجی و لوازم جانبی، قطعات و لوازم یدکی دستگاه های دیگر
  3. کالاهایی که اصل بودن آنها برای شما اهمیت داشته باشد


کالاهای ممنوعه:
  1. * کالاهایی که ورود آنها به ایران ممنوع است از جمله نوشیدنی های الکلی، کتابها، مجلات یا سایر کالاهای حاوی مطالب غیر اخلاقی یا ضد مذهبی، لباس دست دوم، مجلات مد، هر نوع اسلحه، وسایل قمار، آلات موسیقی، مواد فاسد شدنی، سیستم های بی‌سیم با فرکانس های غیر مجاز، سیستم های رادیویی FM با فرکانس بین 76 تا 87 مگاهرتز، پوست و موی حیوانات حرام گوشت، مواد رادیو اکتیو، شکر، دارو، محصولات ساخت اسرائیل و هر کالایی که خرید و فروش آن در ایران ممنوع باشد.
  2. * کالاهایی که بر اساس تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد و یا قوانین کشور محل استقرار دفتر خریدگر، صادرات آنها به ایران ممنوع است.
  3. * کالاهای ساخت آمریکا (به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران)
دسته بندی های پرسشها:
خیر، تمام خرید ها از طریق حسابهای خریدگر در ebay، Amazon و سایر فروشگاه‌های اینترنتی خریداری می شوند و نیازی به عضویت شما در این سایت‌ها نیست.
دسته بندی های پرسشها:
eBay کالاهای خود را به دو صورت اصلی به فروش می رساند:
فروش فوری:
در این روش فروشنده قیمتی را برای کالای خود تعیین می کند و اولین کسی که این قیمت را بپذیرد کالا را می خرد.
حراج:
در این روش فروشنده قیمت پایه ای برای حراج تعیین می کند. خریداران تا پایان مهلت مقرر فرصت دارند پیشنهاد های خود را ارائه دهند. کسی که بالاترین قیمت را در این بازه زمانی ارائه دهد برنده مزایده یا همان حراج خواهد بود. بدیهی است افراد دیگر که بازنده حراج هستند نباید هزینه ای پرداخت کنند. بنابراین در این نوع فروش قیمت کالا ثابت نیست و به تدریج ممکن است افزایش یابد. بسیاری از کالاهای eBay به هر دو طریق به فروش می رسند. به این صورت که فروشنده قیمت پایه ای برای حراج اعلام می کند و قیمتی نیز برای خرید فوری. اگر کسی حاضر به خرید به قیمت فوری - که همیشه بالاتر از قیمت خرید کالا از طریق حراج است - شد، کالا به او می رسد و حراج پایان می یابد. در غیر این صورت حراج به روال معمول ادامه می یابد و کسی که بالاترین پیشنهاد را داده باشد برنده خواهد بود.
دسته بندی های پرسشها:
در مزایده ها، یکی از عواملی که باعث بالا رفتن قیمت کالا می شود و فروشنده ها از آن استقبال می کنند، ایجاد رقابت بین شرکت کنندگان برای برنده شدن است. هدف تکنیک auction sniping کاستن از این رقابت و غافلگیر کردن رقبا است. این تکنیک به این صورت است که پیشنهاد قیمت شما بلافاصله در سایت ایبی ثبت نمی شود. بلکه روبات نرم افزاری خریدگر صبر می کند و تنها هفت ثانیه مانده به پایان مزایده این کار را انجام می دهد. به این ترتیب رقیب شما که قیمت پایین تری پیشنهاد داده و تا ثانیه های آخر امیدوار و خوشحال است فرصت کافی برای دادن پیشنهاد جدید را نخواهد داشت. مزیت دیگر این روش این است که بسیاری از خریدارها در ایبی وقتی میبینند در یک مزایده پیشنهاد قیمتی ثبت نشده است آن را به حساب مشکل دار بودن کالا می گذارند. بنابراین اگر پیشنهاد شما دیرتر ثبت شود توجه کمتری به سوی آن کالا جلب می شود. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از این روش قیمت تمام شده مزایده ها را به طور متوسط 20 درصد پایین می آورد که رقم قابل توجهی است.
دسته بندی های پرسشها:
خریدگر تنها امکان خرید کالاهایی را دارد که فروشندگان آنها مایل به ارسال به کشور محل فعالیت خریدگر باشند. به طور مثال، ممکن است فروشنده ای در کشور ژاپن کالایی را بفروشد اما آن را به خارج از آن کشور پست نکند. در مورد سایت آمازون داستان کمی متفاوت است. این شرکت در چندین کشور وب سایت هایی دارد که فقط همان کشور را تحت پوشش قرار می دهند و معمولا به خارج از آن ارسال نمی کنند. بنابراین خریدگر تنها از آمازون کشورهایی می تواند خرید کند که در آنجا دفتر داشته باشد. هنگامی که از ابزارهای جستجوی ایبی و آمازون در سایت خریدگر استفاده می کنید، امکان ارسال کالا به خریدگر به طور خودکار بررسی می شود و در صورت مثبت بودن، ثبت سفارش برای شما فعال می شود.
دسته بندی های پرسشها:

روش استفاده از سایت

لطفا به صفحه جستجوی ایبی یا آمازون در سایت خریدگر بروید و آدرس صفحه مربوط به آن کالا را در قسمت کلمات کلیدی کپی کنید
» جستجوی ایبی
» جستجوی آمازون

لطفا توجه داشته باشید که خریدگر تنها کالاهایی را می تواند بخرد که قابل ارسال به دفتر آن باشد.
» چرا خریدگر نمی تواند کالای مورد نظر من را خریداری کند؟
دسته بندی های پرسشها:

پرداخت

تمام پرداخت ها به صورت ریالی و به حساب بانکی ما در ایران واریز می شوند. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.
دسته بندی های پرسشها:
از 15 نوامبر سال 2017 کارمزد خریدگر برای خریدهای کوچک افزایش یافته است. امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک کارمزد این خریدها را به حال سابق برگردانیم. به این ترتیب احتمالا خریید خیلی از کالاهای کم ارزش غیر اقتصادی خواهد بود. از همه کاربران گرامی به خاطر این موضوع عذرخواهی می کنیم و تمام سعی خود را برای حل آن خواهیم کرد.
مقدار کارمزد خریدگر به صورت زیر است:

دفتر خریدگر در آلمان:

خرید از سایتهای ایبی و آمازون:
برای سفارشهای زیر 200 یورو: 30 یورو
برای سفارشهای بالاتر از 200 یورو: 15 درصد قیمت تمام شده

خرید از سایتهای متفرقه:
برای سفارشهای زیر 200 یورو: 40 یورو
برای سفارشهای بالاتر از 200 یورو: 20 درصد قیمت تمام شده

تمام کالاهای سفارش داده شده از زمان ثبت سفارش تا تحویل بسته به شما بیمه هستند. هزینه سرویس بیمه برابر 5 % قیمت تمام شده کالا است.

محاسبه قیمت ریالی کالا بر اساس نرخ حواله بانکی یورو در تهران است که در حال حاضر برابر است با:
1 یورو = 12,000 تومان

خریدگر همه پرداخت ها را به یورو انجام می دهد. در پرداخت به سایر واحدهای ارزی پی پال یا موسسه اعتباری مورد استفاده یورو را به سایر ارزها تبدیل می کند. در این صورت 3 تا 5 درصد نیز بابت تبدیل یورو به سایر ارزها توسط موسسه اعتباری کسر می گردد.
نرخ پایه این تبدیل را می توانید در آدرس زیر ببینید:
finance.yahoo.com/currency-converter

پست

خیر. برای صرفه جویی در هزینه ها تمام کالاهایی که از یک شعبه خریدگر خریداری کرده‌اید را در یک بسته پستی قرار میدهیم و یکجا برای شما ارسال می کنیم. مثلا می توانید طی یک ماه چندین کالا سفارش دهید و بعد از آنکه همه این کالاها به دست ما رسید، دستور ارسال آنها به نشانی خود را صادر کنید.
دسته بندی های پرسشها:
معمولا اگر چند کالا از یک فروشنده خریداری شوند، میتوان از او خواست تا همه را یکجا و با هزینه پایینتری پست کند. اما برخی از فروشنده ها این امکان را غیر فعال کرده اند. همچنین مهم است که کالاها یکجا سفارش داده شوند. مثلا اگر صبح کالایی را سفارش دهید و آن را برای شما خریداری کنیم، سپس عصر همان روز مجددا کالایی از همان فروشنده سفارش دهید، امکان استفاده از این تخفیف دیگر وجود ندارد.
دسته بندی های پرسشها: